Pohádková země

S tvorbou paní Vítězslavy Klimtové se můžete setkat v Podkových zemí, na příležitostných a stálých výstavách.

 
Zdánlivě to vypadá jako výstava loutek, ale je to úplně jiný kousek světa, kde čas plyne jinak, kde na vás mluví stromy. Ve srovnání se světem je Pohádkové země malinkatá, plot kolem je titěrný, ale přesto je pro zlo nepřekonatelný. "Pohádka je v každém z nás a my jí prostřednictvím Pohádkové země v sobě objevujeme," říká s láskou autorka Pohádkové země Vítězslava Klimtová. "Každý, kdo Pohádkovou zemi navštíví, odnese si jí ve svém srdci kousek domů. A pamatujte: Svět je krásný a lidé jsou dobří," neopomene paní Klimtová motto Pohádkové země.
 

NENÍ TO K NÁM DALEKO


PIČÍN
Když budete chtít najít vchod do první Pohádkové země, ptejte se na Pičín, malou vesničku kousek od Příbrami na úpatí brdských lesů. Už od roku 2005 síří lásku, štěstí a pohodu u všech návštěvníků, kteří se oddají blahodárnému vlivu pohádkových bytostí. (více)
 


ZÁMEK KLÁŠTEREC nad Ohří
Do Pohádkové země můžete vstoupit také v Podkrušnohoří. Na dohled od hnědouhelných dolů a kousek od Ježíškova Božího Daru najdete zámek v Klášterci nad Ohři. A když zavítáte do sklepení zámku, najdete tu vodníky, víly, elfíky, čerty, skřítky a další pohádkové bytosti. Společnost jim dělají loutky z rodiny Matěje Kopeckého. Pohádková země byla otevřena v roce 2008.
 


SOLVAYOVY LOMY (Berounsko)
Obrázky skřítků a krátké texty z pera paní Klimtové vás budou provázet také na dendrologické stezce Lesního závodu Nižbor nedaleko obce Svatý Jan pod Skalou. Stezka je součástí skanzenu Solvayovy lomy.
 


Zámek HOŘOVICE
V zámeckém sklepení je vstup do POHÁDKOVÉ ZEMĚ VÍTĚZSLAVY KLIMTOVÉ. Prostřednictvím více než 50 autorských loutek můžete vstoupit do pohádkového světa, kam zlo nemá přístup. V návštěvnickém centru nabízíme široký výběr z knih V. Klimtové.
Prohlídka bez průvodce.

 


ŠUMAVA
Brčálník je místo, které již od dávných časů bylo domovem skřítků, elfů a víl. Dnes k nim přibyla mnohá další, která už nechtějí bydlet ve městech plných aut, kouře a hluku. Proto od letošního jara můžete v Pohádkové zemi Brčálník najít všechna lesní, luční, skalní, ale i domácí strašidla, která objevila spisovatelka Vítězslava Klimtová.


 

Adresy a telefony najdete na záložce Kontakty