NABÍDKA PRO ŠKOLY

Výtvarný atelier Vítězslavy Klimtové připravil pro žáky škol dva autorské programy: Malované písničky a Malované pohádky.

Kromě představení, které se realizují v Pohádkovém domě Pičín, je možné se domluvit i na výjezdním představení.

Na všechna představení je nutné si domluvit předem termín a to na telefonním čísle 603 421 456 (paní Klimtová)
případně pevná linka 318 611 140.

 

Malované písničky

"Tetičko, my ti slavnostně slibujeme že skřítky honit nebudeme", slibují spontánně děti na konci interaktivního programu určeného pro děti mateřských škol a žáky nižšího stupně základních škol. Autorka programu paní Vítězslava Klimtová učí děti, jak se se skřítky stýkat, jak se k nim chovat, jak je poznat, jak se s nimi skamarádit. Při programu dlouhém 50-60 minut se děti naučí šest nových písniček o skřítcích, které zpívá a na kytaru a foukací harmoniku doprovází Pavel Půta (link) a děti jsou vtaženy do děje zpíváním i tleskáním. Při písničkách spisovatelka a malířka maluje obrázky skřítků na velký bílý papír a děti tak mohou sledovat, jak vznikají krásné postavičky skřítků. Po skončení programu děti originální kresby dostanou do školy, aby si je společně vymalovali. 
Pořad Malované písničky má na svém kontě už více než 500 repríz.

V prvním díle Malovaných písniček se děti seznámí s rodinou Drnovců, sledují jak se narodil skřítek Bukvínek, jak musela celá rodina Drnovců odejít z lesa. Ve druhém díle mohou děti sledovat další dobrodružství rodiny Drnovců, jak zachrání svůj rodný buk nebo jak zachrání zmrzlého skřítka dračím dechem. 

 

Cena pořadu včetně prohlídky Pohádkového domu Pičín 130,- Kč/osoba
Pedagogický doprovod (max 3) zdarma
Kapacita představení cca 50 osob
Cena pořadu hraného mimo Pičín dohodou

 

Malované pohádky

"Pohádky nejsou vyprávěnky pro děti. Pohádky jsou prastaré vzpomínky na počátek lidstva a v každé pohádce je reálné jádro", říká spisovatelka, malířka a strašidloložka Vítězslava Klimtová.

Malované pohádky je beseda o tom, co znamenají pohádky, jak se dívat na svět kolem sebe a jak pozorovat přírodní bytosti.

Cena pořadu včetně prohlídky Pohádkového domu Pičín 110,- Kč/osoba
Pedagogický doprovod (max 3) zdarma
Kapacita představení cca 50 osob
Cena pořadu hraného mimo Pičín dohodou
 

 

Prohlídka bez programu pro školní skupiny

Cena prohlídky Pohádkového domu Pičín 60,- Kč/osoba
Pedagogický doprovod (max 3) zdarma